Новости

16.04.2010

Шлях до відродження промислового Харкова - у ліквідації розриву між наукою і виробництвом - Анатолій Гіршфельд

15 квітня у Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся круглий стіл "Як змусити науку і виробництво працювати разом?" в рамках спеціального проекту тижневика Коментарі" Ідеї для України ", мета якого була ініціювати суспільну дискусію щодо вирішення найбільш актуальних проблем для регіонів України.

Від Харківських роботодавців участь у круглому столі прийняв президент Індустріальної групи «УПЕК», голова Ради Об’єднання організацій роботодавців Харківської області «Граніт» Анатолій Гіршфельд.

Виступаючи на круглому столі, Анатолій Гіршфельд зазначив, що одна із самих головних проблем сьогодні – розрив між наукою та виробництвом, що утворився за останні двадцять років, що особливо критично для машинобудівного Харкова. Саме внаслідок такого розриву заводи вичерпали конкурентний потенціал розвитку своєї продукції, а Україна в цілому втратила частину промислових можливостей і місце на світовому ринку. І щоб ліквідувати цей розрив - виробництво має підживлювати науку і навпаки.

Проблема, винесена на обговорення учасників круглого столу, полягає у тому, що ні науковці, ні держава не хочуть зрозуміти, що наука такий же серйозний фактор економіки, як її фінансовий сектор чи машинобудівна галузь.

Тема круглого столу була визначена у результаті опитування кількасот представників політичної, управлінської та наукової еліти Харкова як найважливіша проблема розвитку регіону.