Федерація роботодавців України про наміри зниження ПДВ до 9% та введення податку на прибуток на рівні 1-2%
Ухваленню законопроекта про компенсації зниження ставки податку на додану вартість (ПДВ) і скасування пільг по ньому податком з обігу, на що неодноразово звертали увагу Харківські роботодавці, повинен передувати всебічний аналіз наслідків його впровадження, підкріплений розрахунками на базі діючих підприємств, — вважає Федерація роботодавців України.
«Можливо навіть, варто було б розглянути питання організації пілотного проекту на базі будь-якої території або галузі», — прокоментував агентству «Інтерфакс-Україна» ініціативи Міндоходів заступник голови Ради ФРУ Дмитро Олійник. За його словами, роботодавці в цілому підтримують ідею вдосконалення ПДВ, але, провівши експертизу законопроекту, Федерація роботодавців не підтримала цей документ у запропонованій редакції, направивши лист із зауваженнями на початку червня до Міндоходів.
Роботодавці вважають, що введення податку з обороту за ставками 1-2% збільшить наповнюваність держбюджету і скоротить обсяги можливих махінацій, вирівнюючи конкурентне середовище. «Проте є у цієї ініціативи і негативні сторони. Головна з них полягає у тому, що у найбільшому виграші від запропонованих змін виявляться виробники та експортери сировини, а також вертикально інтегровані структури. А от для виробників продукції високих рівнів переділу запропонована реформа загрожує додатковими витратами», — підкреслив заступник голови Ради ФРУ.
Він додав, що питання викликає і підхід до скасування податкових пільг. «Необхідно, аби скасування або скорочення переліку пільг з ПДВ базувалася на аналізі їх ефективності. Дуже важливо також, щоб були зроблені детальні прогнозні розрахунки наслідків скасування податкових пільг», — пояснив Дмитро Олійник.
Довідка.
Як повідомлялося, Міндоходів пропонує знизити ставку ПДВ з 1 січня 2014 року зі 17% до 9%, відмовитись від більшості пільг з цього податку та ввести податок з обігу за ставками 1% (при експорті) і 2% (в більшості інших випадків).
За розрахунками відомства, це дозволить не тільки компенсувати падіння ПДВ, а й отримувати додатково 22 млрд. грн. щорічно.