Новости

12.06.2013

Роз’яснює Головне управління Міндоходів: Порядок реєстрації РРО та взяття його на облік у територіальному органі Міндоходів

Кожен реєстратор розрахункових операцій (далі — РРО), який суб`єкт господарювання використовує при здійсненні розрахунків, повинен бути зареєстрований та взятий на облік у відповідному органі Міндоходів.

Така реєстрація та взяття на облік реєстратора розрахункових операцій здійснюється безоплатно не пізніше двох робочих днів з моменту подання усіх необхідних документів. А взяття на облік — у день подання суб’єктом господарювання документів.

Для реєстрації реєстратора розрахункових операцій суб`єкт господарювання (СГ), по-перше, подає заяву у довільній формі. У заяві зазначається сфера застосування та реквізити РРО: модифікація, заводський номер, версія програмного забезпечення, виробник або постачальник, дата виготовлення.

По-друге, до заяви додаються документи, визначені Порядком реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000р. №614 із змінами і доповненнями (далі — Порядок), та їх копії, завірені підписом керівника і печаткою СГ — юридичної особи або особистим підписом СГ — фізичної особи.

При цьому, у зв’язку із змінами, внесеними Законом України від 7 квітня 2011 року №3205-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи — підприємця», який набрав чинності 07.05.11, до заяви про реєстрацію РРО замість копії свідоцтва додається виписка або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців.

Оригінали всіх документів повертаються СГ, а копії залишаються в органі Міндоходів.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2014 року, відповідно із змінами, внесеними Законом України від 06.12.12р. № 5518-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення адміністрування податків і зборів», будуть реєструватися лише РРО які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та реєстратори розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Про реєстрацію РРО суб`єкту господарювання надається довідка, другий примірник якої залишається в органі Міндоходів.

Протягом п’яти робочих днів з моменту отримання довідки про резервування фіскального номера РРО СГ повинен забезпечити переведення реєстратора розрахункових операцій у фіскальний режим роботи, занесення фіскального номера РРО до фіскальної пам’яті та опломбування РРО в центрі сервісного обслуговування у відповідності до розділу 3 Порядку.

Згідно із п. 2.8 розділу 2 Порядку узяття РРО на облік в органі Міндоходів за місцезнаходженням господарської одиниці здійснюється при поданні СГ реєстраційного посвідчення на РРО.

Головне управління Міндоходів у Харківській області