Анатолій Гіршфельд прийняв участь у засіданні Національної тристоронньої соціально-економічної ради
26 червня 2012 року в Києві у будинку Федерації профспілок України, відбулось засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради, у якому взяв участь голова Ради Об’єднання організацій роботодавців Харківської області, генеральний директор Української промислової енергетичної компанії «УПЕК» Анатолій Гіршфельд.
Учасники засідання розглянули розроблений профспілковою стороною проект Дорожньої карти входження України в ТОП-20, в основі якого закладений принцип ефективної взаємодії держави, роботодавців, профспілок та громадськості. Роботодавці із приємністю відзначають, що першочерговими завданнями найближчих років, що відображені у зазначеній програмі, є масштабна модернізація національної економіки, впровадження енергозбереження, зростання продуктивності праці та зміцнення конкурентних позицій вітчизняного виробника на зовнішніх товарних ринках. Це якраз ті основні важелі виводу економіки на новий і значно ефективніший рівень її розвитку, про які не раз, і не на одному високу зібранні сторін соціального діалогу, наголошував, пропонував і наполягав Анатолій Гіршфельд.
Положення розробленої програми будуть взяті до відома сторонами соціального діалогу.
Значна увага в ході засідання НТСЕР була приділена питанню необхідності удосконалення існуючих правових норм, що пов’язані з відшкодуванням витрат на виплату пільгових пенсій особам, які працювали у шкідливих та важких умовах праці. Адже ситуація з відшкодуванням підприємствами цих сум Пенсійному фонду погіршується з кожним роком, а борги на кінець 2011 року, за оцінками експертів СПО роботодавців, вже становлять не менше 3,5 млрд. грн. Роботодавці також відзначають, що кількість отримувачів пільгових пенсій не зменшується, то ж з огляду на постійне зростання розмірів пенсійних виплат можна прогнозувати подальше зростання цих боргів, які в решті-решт покриваються з бюджету Пенсійного фонду.
На засіданні НТСЕР було також обговорено питання компенсації працівникам втрат в разі несвоєчасної виплати заробітної плати, а також питання оплати праці державних службовців і збереження чисельності місцевих органів праці та соціального захисту населення.