Новости

24.05.2012

Роботодавці звернулись до Уряду з пропозицією переглянути Методику обрахування плати за спільне використання технологічних електромереж

Утворити робочу групу за участю Федерації роботодавців України та незалежних експертів з метою внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики «Про затвердження Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж.» З такою пропозицією Федерація роботодавців звернулась до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, Першого віце-прем’єр-міністра Валерія Хорошковського та Міністра економічного розвитку та торгівлі Петра Порошенка.

Раніше, Рада об'єднання організацій роботодавців Харківської області «Граніт», підтримуючи і розділяючи позицію провідних машинобудівних підприємств регіону, звернулась до Федерації роботодавців України щодо недопущення внесення, задекларованого НКРЕ, проекту змін до «Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж«. Позиція Харківських роботодавців була підтримана організаціями роботодавців інших регіонів України.

Методика обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж була затверджена постановою НКРЕ у 2008 році. Вартість обґрунтованих витрат у ній прирівнюється до витрат електропередавальної організації. При цьому, як наголошують в Федерації роботодавців України, електропередавальні організації мають значно більше енергетичного обладнання, а тому, меншу, ніж у власника мереж, питому вагу витрат на його обслуговування.

До того ж, діючий ще з 1987 року наказ Міністерства енергетики, що покладений в основу розрахунку умовних одиниць, не враховує усе електричне обладнання, що з’явилось за останні роки. Це, у свою чергу, веде до відсутності компенсації витрат за обслуговування необхідного для утримання електричних мереж обладнання. А підприємствам, власникам технологічних мереж, які реконструювали або збудували нові об’єкти на своїх мережах, не в повному обсязі компенсуються амортизаційні відрахування через те, що в витратах електропередавальної організації враховані амортизаційні відрахування на їх давно впроваджене, зношене обладнання, – зауважують в Федерації роботодавців.

Через це, існуючі витрати власника електромереж на утримання технологічних електромереж спільного використання в декілька разів перевищують розмір компенсаційних виплат, які він отримує. Наслідками цього, як наголошують в Федерації роботодавців, є щорічне нарощування збитків та скорочення оборотних активів. Водночас утворюються ризики скорочення на підприємствах оперативного персоналу з обслуговування підстанцій та обсягів регламентних ремонтних робіт, зменшення обсягів закупки матеріалів та обладнання, що може призвести до порушення безпеки експлуатації електроустановок, зниження надійності електропостачання. При цьому енергокомпанії не несуть витрати, але отримують надприбуток.

Роботодавці впевнені, що перегляд Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж надасть можливість власнику мереж отримати відшкодування реальних витрат за утримання ним технологічних електричних мереж спільного використання та збільшити ефективність промислового виробництва.

Федерація роботодавців України також звернулась до Прем’єр-міністра України з пропозицією доручити Міністерству енергетики та вугільної промисловості утворити робочу групу за участю ФРУ з метою розробки нової методики розрахунку умовних одиниць, необхідних для обрахування амортизаційних відрахувань на електроенергетичне обладнання та перегляду прийнятого у 1987 році Наказу Міненерго СРСР «Про затвердження показників для віднесення виробничих об’єднань, підприємств та організацій електроенергетичної промисловості та їх структурних підрозділів до груп з оплати праці керівників».