Роботодавці Харківської області ініціюють недопущення внесення дискредитаційного перегляду Критеріїв визначення класів споживачів електроенергії
Рада об'єднання організацій роботодавців Харківської області «Граніт» звернулась до Федерації роботодавців України щодо недопущення внесення, задекларованого НКРЕ, проекту змін до «Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж».
12 квітня 2012 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики розмістила на своєму сайті проект постанови «Про затвердження Критеріїв визначення класів споживачів електричної енергії, диференційованих за ступенями напруги». Проект постанови викликав різко негативну реакцію провідних підприємств металургійної, машинобудівної та легкої промисловості міста Харків і Харківської області, які внаслідок прийняття зазначеної постанови понесуть значні додаткові витрати. Серед підприємств – енергомашинобудівні підприємства Індустріальної групи «УПЕК», Куряжський домобудівний комплекс, Харківський машинобудівний завод «Світло шахтаря«, Харківська корпорація «Бісквіт-Шоколад», державне підприємство «Харківський машинобудівний завод «ФЕД» та інші.
Зазначеною постановою вилучаються положення, які дозволяють відносити споживачів, що приєднані до шин електростанцій та підстанцій електричної мережі напругою 220 кВ і вище, до 1 класу споживання, а також вилучаються субспоживачі 1 класу споживання, які визначаються по точці продажу основного споживача. Нині ці положення прописані у затвердженому 14 років назад чинному Порядку визначення класів споживачів електричної енергії, диференційованих за ступенями напруги.
Таким чином, споживачі, які наразі відносяться до категорії «споживачі електричної енергії 1 класу» та приєднані до шин електростанцій, а також до шин підстанцій електричної мережі напругою 220 кВ і вище, повинні будуть сплачувати електропередавальній компанії за ненадані послуги по транспортуванню та пониженню електричної енергії, як складової тарифу 2-го класу. Як наслідок, для споживачів збільшиться вартість електроенергії, а енергокомпанії будуть отримувати необґрунтовані додаткові надходження за різницю у класі напруги.
Запропонований перегляд Критеріїв визначення класів споживачів електроенергії загрожує підприємствам значними витратами і закриттям.
Харківські роботодавці вважають, що введення таких норм несе у собі ризик суттєвого збільшення витрат промислових підприємств на електричну енергію, вимивання обігових коштів, зростання індексу цін промислової продукції та погіршення конкурентоздатності на ринках збуту.