До уваги роботодавців: 28 квітня Всесвітній день охорони праці.
Щороку 28 квітня в Україні відзначається День охорони праці. В 2011 році за рекомендацією Міжнародної організації праці він проводиться під девізом: «Система управління охороною праці: шлях до постійного вдосконалення»
Об’єднання організацій роботодавців Харківської області «Граніт» доводить до відому роботодавців регіону відкрите звернення Організаційного комітету з відзначення Дня охорони праці в Україні, до складу якого входять і представники роботодавців.
28 квітня — Всесвітній день охорони праці. Девіз 2011 року — «Система управління охороною праці: шлях до постійного вдосконалення»
ЗВЕРНЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ
з підготовки та проведення у 2011 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні у рамках Всесвітнього дня охорони праці до центральних і місцевих органів виконавчої влади, об’єднань роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ, організацій України.
ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Щорічно у понад 100 країнах світу відзначають День охорони праці.
З метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання та громадських організацій до проблем охорони праці 28 квітня в Україні. згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року № 685/2006. відзначається День охорони праці.
Цей день в Україні збігається із Всесвітнім днем охорони праці, девіз якого у 2011 році за рекомендацією МОП — «Система управління охороною праці: шлях до постійного вдосконалення».
Система управління охороною праці — це сукупність методів та засобів, які сприяють запобіганню нещасним випадкам та професійним захворюванням на виробництві, у галузі, у регіоні на основі заходів, спрямованих на виконання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці.
Суб'єктами системи управління охорони праці на державному рівні є: роботодавець, держава та працівник, завданням яких є постійне взаємовигідне співробітництво. Це оптимальний шлях для збереження життя, здоров’я та працездатності людини у процесі трудової діяльності.
Ефективне управління бізнесом передбачає в тому числі створення дієвої системи управління, невід'ємною складовою якої має бути система управління охороною праці, головною метою якої є забезпечення безпеки, збереження здоров’я та працездатності людини праці.
Роботодавці повинні усвідомлювати, що їх бізнес матиме успіх, а вони самі зможуть без остраху дивитися у майбутнє лише за умови забезпечення на робочих місцях здорових та безпечних умов праці, а, отже, і збереження життя працівників. Нагальна необхідність сьогодення, для дієвого функціонування системи управління охороною праці — своєчасне врахування нових факторів, які виникають в ході трудової діяльності.
Оновлення форм і методів безпеки праці, зокрема поліпшення культури безпеки праці, позитивно вплине на продуктивність праці та її якість.
Але сучасні українські реалії невтішні: основні виробничі фонди зношені, інвестицій у їх розвиток надходить мало і, як наслідок, фінансових можливостей для поліпшення умов праці та підвищення рівня безпеки, вкрай недостатньо.
Отже, здатність запобігти та швидко реагувати на порушення, досконале знання справи, обізнаність під час виконання робіт, а особливо робіт підвищеної небезпеки, та прийняття правильних рішень, спрямованих на запобігання або ліквідацію аварії, можливе лише за умов чіткого та правильного виконання всіх функцій управління.
Тому зараз на перше місце виходить якість та безперервність навчання всіх працівників, а особливо відповідальних за охорону праці. Його мета — отримання додаткових знань та навичок з питань охорони праці та безпечного ведення робіт, набуття досвіду із запобігання аварійним ситуаціям.
Водночас необхідно констатувати, що рівень ризику загибелі, або травмування працівників на підприємствах України, залишається вищим, ніж у розвинених країнах світу.
За даними Держгірпромнагляду, у 2010 році в Україні загальна кількість нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом, порівняно з 2009 роком зменшилась більше ніж на 5%, або на 672 випадки (на підприємствах України у 2010 році травмовано 11 698 осіб, у 2009 році — 12 370). Зокрема, кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, пов’язаних з виробництвом, порівняно з 2009 роком зменшилось майже на 5%, або на 31 нещасний випадок (на підприємствах України у 2010 році смертельно травмовано 644 особи, у 2009 році — 675).
Зважаючи на важливість для України забезпечення створення та ефективного функціонування системи управління на кожному підприємстві, Організаційний комітет звертається до всіх керівників і працівників підприємств, установ, організацій різних форм власності, центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, профспілкових організацій, об’єднань роботодавців із закликом забезпечити виконання вимог Закону України «Про охорону праці« щодо необхідності впровадження системи управління охороною праці.
Дотримання законодавства у сфері охорони праці та промислової безпеки стане запорукою збереження найціннішого — людського життя, що дасть змогу дітям рости у повноцінних сім’ях і бути щасливими.
Та… чимало працівників вже ніколи не повернуться додому живими. Вшановуючи їх пам’ять, звертаємось до всіх керівників з проханням вишукати можливості для надання допомоги сім’ям потерпілих, інвалідам внаслідок трудового каліцтва та професійних захворювань у вирішенні матеріальних, соціально-побутових та інших питань.
Організаційний комітет звертається до представників засобів масової інформації з проханням забезпечити всебічне висвітлення заходів, що відбуватимуться в Україні у рамках Тижня охорони праці.
Організаційний комітет