Новости

25.01.2021

УХВАЛЕННЯ ЗАКОНУ ПРО КОНТРОЛЬ ПРОМИСЛОВОГО ЗАБРУДНЕННЯ У ПОТОЧНІЙ РЕДАКЦІЇ МАТИМЕ НЕГАТИВНІ НАСЛІДКИ ДЛЯ ЕКОНОМІКИ ДЕРЖАВИ

На сьогоднішній день у Верховній Раді України знаходяться на розгляді два законопроекти щодо реформи промислового забруднення.

Це проект Закону "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення" № 4167, та альтернативний проект "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення" № 4167-1. До вказаних законопроектів є численні зауваження українських експертів та міжнародних спеціалістів.

Проект Закону №4167 "Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення" не може бути підтриманий у поточній редакції. Він містить ряд негативних норм, які матимуть критичні наслідки для підприємств та економіки країни в цілому, негативно вплинуть на рівень зайнятості, обсяги податкових надходжень до бюджетів всіх рівнів. Тому Федерація роботодавців України направила відкритий лист до Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та голови Комітету ВР з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка, у я кому закликала відкликати проект для подальших консультацій та доопрацювання.

Комітет з питань екологічної політики та природокористування на своєму засіданні вирішив підтримати прийняття за основу законопроекту реєстр. № 4167 попри те, що члени Комітету та зацікавлені в обговоренні учасники засідання висловили значну кількість зауважень до цього законопроекту.

Найбільш дискусійними є питання правильності та достовірності адаптації основних вимог Директиви 2010/75/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 24.11.2010 про промислові викиди (інтегроване запобігання та контроль забруднення) та оцінка готовності національного промислового сектору до впровадження у найкоротші строки таких суворих вимог - з огляду на світову економічну кризу, спричинену коронавірусною інфекцією.

Фактично, законопроекти № 4167 та 4167-1 не готові до розгляду ВРУ. Існує багато неврахованих пропозицій від Федерації роботодавців України, народних депутатів, експертного середовища, Головного науково-експертного управління Апарату ВРУ.

Закон України "Про комітети Верховної Ради України" містить інструменти для усунення таких суперечностей шляхом проведення додаткового засідання комітету. Тому просимо Голову українського парламенту не включати зазначені законопроекти до тижневого порядку.

Їх доопрацювання дозволить підготувати на розгляд Верховної Ради узгоджені та якісно підготовані законопроекти - які, з одного боку, не створюватимуть загроз для економічного розвитку країни, а з іншого - дозволять консолідувати позицію народних депутатів та уникнути відхилення важливих, системних законодавчих ініціатив.