Новости

14.05.2020

ВЕРХОВНА РАДА ПРОДОВЖИЛА ДІЮ НИЗКИ ФІСКАЛЬНИХ ПОЛЕГШЕНЬ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ ТА ПІСЛЯ НЬОГО

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроект №3329-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України з приводу додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Нагадаємо, роботодавці зверталися до Уряду з низкою пропозицій щодо податкових змін з метою полегшення ведення бізнесу під час карантину та після закінчення, частина з них були враховані. Сподіваємось на плідну співпрацю і в майбутньому.

Тож до другого читання до закону було внесено наступні зміни:

1. До 30 червня звільняються від:

  • оподаткування ПДФО 300% доплати медикам (але без втрат для місцевих бюджетів);
  • ПДФО і військового збору допомога щодо часткового безробіття.

2. З березня до останнього календарного дня місяця, в якому завершиться карантин, звільняються від сплати ЄСВ ФОПи на єдиному податку, самозайняті особи (нотаріуси, адвокати тощо) та члени фермерських господарств.

3. У 2020 році органам місцевого самоврядування надано право приймати рішення про зменшення раніше встановлених ставок плати за землю, та/або податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об'єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб.

4. Подовжено до останнього календарного дня місяця, в якому завершиться карантин, строки подання скарг для адміністративного оскарження рішень/дій податкової служби.

5. Продовжено до кінця карантину зупиняється перебіг строків відповідно до ПКУ надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі.

6. З 1 березня до кінця дії карантину не застосовуються штрафні санкції за порушення за:

  • несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
  • неповну або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачою сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності.

7. Зменшено вимогу до статутного капіталу компанії, яка планує отримати банківську ліцензію з 500 млн. грн. до 200 млн. грн.