ДЛЯ МОДЕРНІЗАЦІЇ АПК НЕОБХІДНА ПРОГРАМА ДЕРЖАВНОЇ ДОПОМОГИ НА ТЕХНОЛОГІЧНІ ІННОВАЦІЇ У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОМУ МАШИНОБУДУВАННІ.
Програма часткової компенсації аграріям вартості вітчизняної техніки і обладнання стимулювала приватні інвестиції у вдосконалення та розробку нових зразків техніки. Проте, багато вітчизняних господарюючих суб’єктів не в змозі реалізовувати інноваційні проекти, пов’язані із розширенням виробництва та збільшенням конкурентоспроможності продукції, через брак власних коштів, відсутність дешевих довгострокових кредитів та допомоги з боку держави.
Виконавчий директор Національного комітету з промислового розвитку Анатолій Гіршфельд звернувся до Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука і Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофія Милованова, зазначивши, що в Україні необхідно запровадити механізм державної допомоги на технологічні інновації у сільськогосподарському машинобудуванні для модернізації та підвищення конкурентоспроможності вітчизняного АПК. Це дозволить:
- підвищити рівень локалізації аграрного виробництва на території України, створити нові робочі місця та нову додану вартість;
- зменшити залежність АПК від імпортних засобів виробництва і проміжних товарів, підвищити його конкурентоспроможність та експортний потенціал;
- заощадити матеріальні ресурси, знизити енергоспоживання, скоротити відходи виробництва, зменшити забруднення навколишнього середовища;
- стимулювати розвиток суміжних індустрій (металургії, хімії, фармацевтики, легкої та харчової промисловості, машинобудування тощо).
У листі зазначено, що за відсутності механізму залучення інноваційного потенціалу українського сільгоспмашинобудування у розбудову АПК, подальше нарощування державної допомоги аграріям спонукатиме до збільшення поставок іноземних інвестиційних товарів, що погіршить негативне сальдо торгового балансу, яке вже перевищує 8 млрд. дол., призведе до валютних ризиків та створить загрози економічній безпеці.