Новости

21.06.2019

У Харківській області розроблено механізм відшкодування відсоткових ставок за кредитами банків для підприємців

20 червня між Департаментом економіки Харківської облдержадміністрації, Харківським регіональним фондом підтримки підприємництва та Німецько-українським фондом (НУФ) було підписано угоду про співпрацю.

Представників банківського сектору, бізнесу, громадських об’єднань та Німецько-українського фонду привітав директор Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Андрій Колос. Він відзначив, що Харківщина є лідером у багатьох сферах, зокрема — у регіоні розвивається мале та середнє підприємництво.

«Підписання угоди про співпрацю дасть змогу малому та середньому бізнесу залучати кредитні кошти на досить вигідних й конкурентних умовах, а саме — обласна адміністрація передбачить відшкодування відсоткової ставки за кредитами, які надасть Німецько-український фонд», — сказав Андрій Колос.

Директор Департаменту нагадав, що в області діє програма підтримки малого та середнього підприємництва, яка включає співпрацю з асоціаціями, бізнес-середовищем, безвідсоткове кредитування бізнесу з обласного бюджету.

«Це і популяризація IT-сфери, реалізація освітніх програм та програми підтримки переселенців та ветеранів АТО (ООС). Програма діє, і ще один суттєвий механізм, який ми сьогодні запустимо, обов’язково принесе гідні результати», — наголосив він.

Так, у рамках фінансово-кредитної підтримки НУФ, процентна ставка для кінцевого позичальника знаходиться на рівні 15,5%, а завдяки частковій компенсації відсоткової ставки за кредитами коштом бюджету області, розмір ставки для позичальника становитиме 7,75%.

За словами в.о. керівника НУФ Валерія Майбороди, фонд співпрацює з банками-партнерами.

«Підприємець не спілкується з органами влади безпосередньо, лише раз приходить у банк, подає документи, і, якщо підпадає під визначені критерії, банк решту роботи виконує самостійно. Він обирає перелік підприємств й подає на погодження обласної адміністрації та регіонального фонду підтримки підприємництва, які й затверджують реєстр», - пояснив Валерій Майборода.

За його даними, максимальна сума кредиту для розвитку бізнесу становить 100 тис. евро у гривневому еквіваленті. З основних критеріїв отримання кредиту — розміщення та реєстрація підприємства у Харківській області, цільове використання коштів та спроможність внесення фірмою не менше 20% від суми.

Подібну співпрацю Валерій Майборода назвав найкращим шляхом до відновлення довіри між бізнесом і владою.

На останок, директор Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Андрій Колос зазначив, що бізнесмени зможуть користуватися механізмом часткового відшкодування відсоткових ставок за кредитами банків після виділення відповідних коштів з обласного бюджету.