Новости

13.04.2017

Соціальний діалог у дії: Кабмін встановив можливість компенсації роботодавцям за мобілізованих працівників

Кабінет міністрів України встановив можливість виплати компенсацій роботодавцям в розмірі середньої зарплати мобілізованих на військову службу в 2014-2015 роках співробітників.

Про це повідомляє «Слово і Дело» з посиланням на прес-службу Міністерства соціальної політики.

На протязі останніх 2-х років роботодавці неодноразово порушували питання перед Федерацією роботодавців України, Кабінетом міністрів України, профільними комітетами Верховної Ради щодо необхідності компенсації роботодавцям за мобілізованих працівників.

Згідно з рішенням уряду, роботодавці, які не отримали з держбюджету в 2015 році компенсацію за покликаних в особливий період співробітників підприємств зможуть отримати її з коштів держбюджету в 2017 році.

Проект акта був розроблений Мінсоцполітики для врегулювання виплати компенсацій за 2014-2015 роки підприємствам, установам, організаціям, фермерським господарствам і сільгосп виробничим кооперативам незалежно від підпорядкування і форми власності, і фізособам-підприємцям у межах середнього заробітку працівників, які були призвані на строкову військову службу, мобілізовані за призовом на особливий період або прийняті на військову службу за контрактом.

Відповідне рішення Кабмін ухвалив на засіданні 12 квітня.

Нагадаємо, 7 квітня Президент України Петро Порошенко підписав закон, який передбачає компенсацію ветеранам АТО і внутрішнім переселенцям половини вартості житла.

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Кабмін має намір виділити у 2018 році близько 1 мільярда гривень на компенсацію частини вартості при покупці сільгосптехніки аграріями.