ЄБРР презентував програми підтримки малого та середнього бізнесу Харківської області
14 липня відбулася бізнес-зустріч роботодавців та представників різних підприємств Харківського регіону з керівництвом Європейського банку реконструкції та розвитку по проблемам отримки грантів та консалтингових послуг від ЄБРР, у якій прийняв участь керівник секретаріату Спільного представницького органу роботодавців Харківської області, виконавчий директор Об'єднання організацій роботодавців Харківської області «Граніт» Василь Григор'єв.
Відкриваючи захід, заступник голови облдержадміністрації Марк Беккер подякував директорові ЄБРР в Україні Шевкі Аджунеру за фінансову і моральну допомогу, яку надає ЄБРР Україні і Харківській області, зокрема.
«Харківщина завжди була і залишається регіоном з високим промисловим і аграрним потенціалом. Наша область займає лідируючі позиції в розвитку малого та середнього бізнесу. У нас більше 20 тисяч малих і середніх підприємств. Завдання, яке ми ставимо перед собою, — це, в першу чергу, створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу», — наголосив Марк Беккер.
У свою чергу, директор ЄБРР в Україні підкреслив, що розвиток Харківської області є одним із пріоритетних завдань банку.
«Я тут для того, щоб показати вам, що нас глибоко хвилює цей регіон, то, як він буде розвиватися. Ми хотіли б змістити акцент у бік допомоги дрібним і середнім підприємствам, які дійсно потребують нашої допомоги», — зазначив Шевкі Аджунер.
Той факт, що Харківська область є однією з пріоритетних для ЄБРР, підтверджує намір банку відкрити тут своє представництво.
«У найближчі кілька місяців ми плануємо відкрити в Харкові офіс ЄБРР, який працюватиме з малим і середнім бізнесом. Це — частина нашої стратегії бути ближче до вас», &mdash підкреслив Шевкі Аджунер.
У бізнес-зустрічі з керівництвом ЄБРР взяли участь 165 представників різних підприємств регіону. Фахівці банку роз'яснили їм всі особливості та переваги програм, учасниками яких можуть стати підприємства. У першу чергу, мова йшла про надання допомоги консалтингових компаній і грантів на оплату їх послуг.
«Компанії можуть розраховувати на підтримку у вигляді одноразової грантової допомоги, щоб найняти консалтингову компанію, яка б допомогла підприємству в подальшому розвитку, в тому числі — виході на європейські ринки, що для нас зараз дуже актуально, — зазначив перший заступник директора Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону ХОДА Денис Ткачов. — Надалі ЄБРР продовжує працювати зі своїми «випускниками». Вони можуть претендувати на кредити від ЄБРР. Є також такий варіант, як входження ЄБРР в статутний капітал підприємства. У Харківській області вже є такі приклади — кілька підприємств сфери АПК, промислових підприємств, банківська установа».
Фахівці ЄБРР уточнили, що претендувати на участь у програмах банку з підтримки малого та середнього бізнесу можуть підприємства, чисельність штату в яких не перевищує 250 осіб. Ще одна обов'язкова умова — компанія повинна працювати на ринку не менше 2 років і мати добру ділову репутацію. Програми не поширюються на компанії, які працюють у фінансовому секторі, виробляють зброю, тютюнову або алкогольну продукцію.