ІГ УПЕК у рамках кластеру «Агротехніка» передала ННАУ сучасні зразки сільгосптехніки
У рамках створеного інноваційно-освітнього кластеру «Агротехніка» ІГ УПЕК передала Миколаївському національному аграрному університету три сучасних грунтообробних агрегати «Лозівські машини» загальною вартістю близько 1 млн. грн.
Раніше, 16 червня, на дослідному демонстраційному полі Миколаївського національного аграрного університету, у рамках проведення традиційного Дня поля по технології вирощування зернових колосових культур, відбувся демонстраційних показ сучасної ґрунтообробної сільгосптехніки «Лозівські машини».
Учасники заходу змогли оцінити у роботі комплекс з обприскувача Реал з бороною Ліра, яка, за словами головного конструктора УКБТШ Олексія Гриненко, викликала найбільший інтерес з боку аграріїв, які брали участь у Дні поля.
Також у роботі була продемонстрована дискова борона Дукат 2,5. Крім того, тут був представлений культиватор передпосівної підготовки Червонець з трьома різними типами робочих органів.
Тепер ці агрегати поповнять матеріально-технічну базу університету та використовуватимуться у навчальному процесі.
Оцінюючи значення співпраці між розробниками, виробниками та аграрними ВУЗами, Олексій Гриненко підкреслив, що вона обумовлена взаємним інтересом: «З одного боку виробник, природно, зацікавлений у просуванні своєї продукції і, що більш важливо, у її вдосконаленні та розробці нової, виходячи з розвитку агротехнологій. З іншого боку, маючи у своєму розпорядженні сучасну техніку для навчання студентів, навчальні заклади мають більше можливостей для модернізації освіти та розробки нових технологій землеробства».
Довідка.
Нагадаємо, що меморандум про створення інноваційно-освітнього кластеру «Агротехніка» у сфері новітніх технологій землеобработки і сучасного сільгоспмашинобудування був підписаний 24 червня 2015.
Ініціаторами та засновниками кластера стали Харківська обласна державна адміністрація, Індустріальна група УПЕК, до складу якої входить Лозівський ковальсько-механічний завод і Українське конструкторське бюро трансмісій і шасі, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П.Василенка, Харківське обласне об'єднання організацій роботодавців «Граніт». Також до створення кластера приєдналися три університету аграрного профілю з інших областей України: Миколаївський національний аграрний університет, Сумський національний аграрний університет і Таврійський державний агротехнологічний університет.
Оснащення профільних вузів, що входять до інноваційно-освітнього кластеру «Агротехніка», сучасними зразками вітчизняної інноваційної сільгосптехніки для підвищення технічного рівня вищої освіти є одним з етапів реалізації головних завдань кластера, таких як, впровадження сучасних агротехнологій в АПК, вирішення завдання імпортозаміщення та підвищення енергоефективності аграрної галузі.