Новости

23.08.2014

Харківські роботодавці: шлях до подолання кризи в економіці лежить через створення нових робочих місць

22 серпня у Харківській обласній державній адміністрації відбулась нарада під головуванням першого заступника голови обласної державної адміністрації Ігора Райніна щодо покращення в області ситуації із створення нових робочих місць та про шляхи впливу щодо їх створення, у тому числі при реалізації державних цільових програм та інфраструктурних проектів.

На нараді були присутні керівники департаментів обласної державної адміністрації, Харківського обласного центру зайнятості, Територіальної державної інспекції з питань праці у Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Головного управління Міндоходів у Харківській області, обласного об`єднання організацій роботодавців «Граніт».

У роботі наради взяв участь виконавчий директор Об’єднання організацій роботодавців Харківської області «Граніт», радник голови облдержадміністрації з питань промисловості на громадських засадах Василь Григор’єв.

Учасники наради обговорили проблеми створення нових робочих місць у регіоні, Зокрема було наголошено, що за обсягами створення нових робочих місць Харківська область посідає 4 місце в Україні. Кількість створених робочих місць у 2,7 рази перевищує кількість ліквідованих, але ліквідація з початку року 3,8 тисяч робочих місць в сучасних економічних умовах призводить до нестабільності на ринку праці області. Тому необхідно спрямувати роботу на збереження існуючих робочих місць.

Як зазначив Василь Григор’єв, позиція Харківських роботодавців у питаннях подолання негативних процесів у економіці взагалі, і у машинобудівній галузі зокрема, — і на цій проблемі постійно акцентує увагу голова Спільного представницького органу роботодавців Харківської області, народний депутат України Анатолій Гіршфельд, — була і залишається незмінною і лежить у площині створення нових робочих місць.

За підсумками наради було визначено шляхи та напрямки активізації роботи в області із створення нових робочих місць, зокрема, під час виконання державних цільових програм та інфраструктурних проектів.

Було також дано доручення профільним департаментам скласти перелік підприємств, які опинились під загрозою зупинки (скорочення) виробництва та звільнення працівників, та відпрацювати питання щодо отримання ними від обласного центру зайнятості допомоги по частковому безробіттю.