Диалог с властью

УГОДА

про співпрацю між Харківською обласною організацією роботодавців „Граніт”,

Територіальним управлінням Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду по Харківській області,

Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України

м. Харків

від 16 квітня 2008 року

Харківська обласна організація роботодавців „Граніт” (далі – ХООР), в особі голови правління Малюка Григорія Вікторовича, що діє на підставі Статуту, з однієї сторони та Територіальне управління Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду по Харківській області (далі – Держгірпромнагляд), в особі начальника Денисенко Миколи Михайловича, що діє на підставі Положення, Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі – ФССНВУ), в особі начальника Предко Валерія Олексійовича, що діє на підставі Положення, надалі разом іменовані Сторонами,

керуючись нормами Конституції, Законами України "Про охорону праці", "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", „Про організації роботодавців” та статутними задачами Федерації роботодавців України, нормами Генеральної та Регіональної угод між виконавчою владою, роботодавцями та профспілками,

виходячи з того, що державна політика в галузі промислової безпеки та охорони праці ґрунтується на принципах пріоритетності життя людини стосовно результатів виробничої діяльності,

прагнучи до об'єднання зусиль у досягненні спільних цілей щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони праці, державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та гарантованих прав найманих працівників у страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, домовилися про наступне:

I. Предмет Угоди.

1.1. Цю угоду укладено з метою здійснення спільних заходів та узгоджених дій Держгірпромнагляду, ХООР та ФССНВУ щодо формування сприйняття працівниками, роботодавцями та органами державної влади Харківського регіону створення безпечних та гідних умов праці, як інвестицій у виробництво та одного з головних чинників збільшення продуктивності праці і збереження трудового потенціалу.

1.2. Сторони погодилися розглядати Угоду про співробітництво, як дієвий інструмент реалізації правових відносин між місцевими органами виконавчої влади і роботодавцями щодо організації та здійснення державного нагляду за додержанням законів та інших нормативно-правових актів з питань охорони праці в частині промислової безпеки, безпечного ведення робіт юридичними та фізичними особами, які відповідно до законодавства, використовують найману працю.

1.3. Сторони виходять з того, що для успішного вирішення задач формування корпоративної соціальної відповідальності, культури відповідального бізнесу за здоров'я та життя працівників, запровадження принципів економічної доцільності у механізмах стимулювання роботодавців до створення гідних умов праці, необхідна координація зусиль в першу чергу Держгірпромнагляду, ХООР та ФССНВУ.

1.4. Сторони підтверджують свою готовність дотримуватися у своїй роботі при вирішенні визначених Угодою задач, принципів соціального партнерства, взаємної відповідальності, конструктивності та аргументованості під час вирішення усіх питаньреалізації державної політики в Харківській області у сфері промислової безпеки, охорони праці, створення безпечних та гідних умов праці найманих працівників.

ІІ. Напрямки співпраці.

2.1. В своїх діях по забезпеченню реалізації державної політики у сфері промислової безпеки та охорони праці на підприємствах, в організаціях та об'єднаннях – членів ХООР, Сторони керуються Конституцією, Законами України "Про охорону праці" та "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", Кодексом законів про працю України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України.

2.2. Сторони погодилися розглядати співробітництво, як дійовий інструмент реалізації ділових відносин між собою щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони праці та державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, поширення серед роботодавців – членів Федерації роботодавців України загальновизнаних принципів добровільної соціальної відповідальності бізнесу та окремо взятого роботодавця за життя, здоров'я, благополуччя працівників.

2.3. Співробітництво між Сторонами буде здійснюватися у сферах організаційної, аналітичної, правопросвітницької та правозахисної роботи, інформаційно-роз'яснювальної діяльності, проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаним умовами праці, допомоги роботодавцям у вирішенні найбільш гострих проблем охорони праці найманих працівників.

З цією метою Сторони здійснюватимуть:

а) обмін інформацією, аналітичними матеріалами та методичними рекомендаціями, що становлять взаємний інтерес;

б) надання правової допомоги і консультацій у межах своєї компетенції;

в) створення спільних робочих комісій, взаємне направлення своїх представників для участі у спільних заходах;

г) проведення „круглих столів”, конференцій, нарад тощо;

д) узагальнення практики застосування законодавчих і нормативних актів щодо промислової безпеки та охорони праці на підприємствах ХООР;

є) поширення досвіду щодо організаційно-технічних та фінансово-економічних заходів запобігання та упередження небезпек на виробництві;

ж) популяризацію, шляхом інформаційно-роз'яснювальної роботи, міжнародних (європейських) стандартів безпечних та гідних умов праці в регіоні.

2.4. На підставі узагальнюючої практики застосування у Харківській області законодавства про охорону праці та страхування від нещасного випадку, Сторони, у разі необхідності, попередньо проводитимуть взаємні консультації з питань, що належать до компетенції Сторін або надаватимуть спільні пропозиції про зміни чи доповнення до законодавчих та нормативних актів, проектів державних цільових, галузевих і регіональних програм поліпшення стану з охороною праці, реалізації на місцях державної політики у сфері охорони праці та державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.

2.5. Сторони домовилися про необхідність періодичного проведення спільних нарад, „круглих столів”, семінарів, „гарячих телефонних ліній” по обговоренню проблемних питань та узгодженню позицій у їх вирішенні.

2.6. Сторони дійшли згоди про необхідність планомірного здійснення на підприємствах заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, усунення загрози здоров'ю працівників, викликаної умовами праці, у тому числі: періодичних спільних комплексних перевірок стану з охороною праці, надання роботодавцям необхідних консультацій та організаційно-методичної допомоги у вирішенні питань щодо реалізації державної політики у сфері промислової безпеки та охорони праці, створення, ефективних систем управління охороною праці.

2.7. Сторони домовилися запобігати виникненню конфліктних ситуацій у вирішенні спільних цілей щодо реалізації державної політики у сферах промислової безпеки, охорони праці та створення безпечних умов праці найманих працівників, соціально-трудових відносин, страхування від нещасних випадків на виробництві та вживати заходи щодо усунення передумов виникнення соціально-партнерських спорів (конфліктів) і непорозумінь, а в разі їх виникнення, прагнути до їх розв’язання на місці, без залучення своїх вищестоящих органів управління.

2.8. Вважати за доцільне необхідність узгодження позицій Сторін при підготовці матеріалів і визначенні переможців серед роботодавців Харківської області Всеукраїнського конкурсу на звання „Кращий роботодавець року”.

2.9. Сторони дійшли домовленості про необхідність періодичного аналізу і спільного розгляду стану справ дотримання в регіоні законодавства з охорони праці та соціального страхування працівників від нещасних випадків на виробництві, узгоджувати дії для більш активнішого залучення коштів ФССНВУ для надання, у відповідності до чинного законодавства, підприємствам на безповоротній основі фінансової допомоги для розв'язання особливо гострих проблем з охорони праці, фінансування регіональної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

2.10. Сторони визнають за доцільне приймати участь у розробці і реалізації плану заходів щодо спільного проведення у Харківській області заходів до Всесвітнього Дня охорони праці, підготову відповідних звернень до роботодавців та органів влади усіх рівнів регіону з метою привернення уваги суспільства, роботодавців, громадських організацій до вирішення питань безпеки праці, забезпечення реалізації конституційних прав громадян та проведення комплексу додаткових заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням.

2.11. Сторони погодилися про необхідність дієвої пропаганди безпечних та нешкідливих умов виробництва, організації створення тематичних кінофільмів, радіо- і телепередач, розповсюдження нормативних актів, спеціальної літератури з питань безпеки праці на виробництві, висвітлення у засобах масової інформації співпраці Сторін з питань, визначених цією Угодою, широкого інформування роботодавців, органів державної влади, соціальних партнерів, громадськості.

2.12. При підготовці документів нормативного характеру стосовно законодавчих і нормативних актів з охорони праці та соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, що подаються кожною із Сторін до центральних і місцевих органів виконавчої влади, Сторони, у разі необхідності, попередньо проводитимуть взаємні консультації з питань, що належать до компетенції Сторін.

2.13. Виходячи з необхідності підвищення рівня відповідальності кадрового потенціалу у сфері промислової безпеки і охорони праці та забезпечення безпечних умов праці на усіх рівнях, Сторони, в межах своєї компетенції, вживають заходи щодо підвищення рівня знань працівників, які вирішують питання охорони праці та державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.

2.14. За напрямками роботи спільної діяльності, зазначених цією Угодою, Сторони домовилися про необхідність ведення більш активного соціального діалогу з відповідними виконавчими органами влади області, міст і районних центрів регіону з питань, що належать до компетенції Сторін.

2.15. Сторони здійснюють періодичне взаємне інформування щодо стану з охороною праці та соціального страхування від нещасних випадків на виробництві на підприємствах, в організаціях та об'єднаннях області. Сторони гарантують використання та забезпечення конфіденційності отриманої, відповідно до цієї Угоди, інформації, згідно з чинним законодавством та не розголошення отриманої конфіденційної (службової) інформації, яка стала відома одній із Сторін відносно діяльності іншої Сторони.

IІІ. Інші умови.

3.1. Ця Угода визначає узгоджені позиції та дії Сторін в межах їхньої компетенції, що направлені на поліпшення взаємодії сторін соціального партнерства щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони праці, державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, соціально-трудових відносин на підприємствах, в організаціях і об'єднаннях.

3.2. Взаємовідносини Сторін, що не врегульовані цією Угодою, регламентуються чинним законодавством.

3.3. Зміни та доповнення до цієї Угоди вносяться письмово, за взаємною згодою Сторін.

3.4. Спірні питання та розбіжності, що можуть виникати при виконанні цієї Угоди, вирішуватимуться, за взаємною згодою Сторін, шляхом переговорів.

3.5. Угода укладена українською мовою у трьох примірниках, кожний з яких має одинакову юридичну силу, з них – один для ХООР „Граніт”, другий – для Держгірпромнагляду, третій – для ФССНВУ.

3.6. Угода набуває чинності з моменту її підписання та діє до того моменту, доки Сторони не приймуть рішення про її припинення або розірвання.

ІV. Юридичні адреси сторін.

Територіальне управління промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду по Харківській області: 61002, м. Харків,

вул. Артема, 40 тел.: 715-65-08

Управління виконавчої дирекції

ФССНВУкраїни в Харківській області:

61200, м. Харків,

пл. Конституції, 1

Палац Праці,

VII під'їзд, III ет.

тел.: 752-17-26

Харківська обласна організація роботодавців „Граніт” Федерації роботодавців України:

61002, м. Харків,

вул. Каразіна, 1

тел.: 719-41-41


За Територіальне управління промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду по Харківській області 

М.М. Денисенко

За Харківську обласну організацію роботодавців „Граніт” Федерації роботодавців України 

Г.В. Малюк

ЗаУправління виконавчої дирекції ФССНВУ в Харківській області

В.О. Предко