Диалог с властью

УГОДА

про співпрацю між Харківською обласною організацією роботодавців „Граніт” Федерації роботодавців України

та Головним управлінням праці та соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації

м. Харків

від 23 квітня 2008 року

Харківська обласна організація роботодавців „Граніт” Федерації роботодавців України (далі – ХООР „Граніт”), в особі голови правління Малюка Григорія Вікторовича, що діє на підставі Статуту, з однієї сторони та Головне управління праці та соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації (далі – Головне управління), в особі начальника Головного управління Балути Ігоря Мироновича, що діє на підставі Положення, з другої сторони, надалі разом іменовані Сторонами,

керуючись нормами Конституції та законами України, Кодексом законів про працю, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінпраці, розпорядженнями голови Харківської обласної державної адміністрації, нормами Генеральної та Регіональної угод між виконавчою владою, роботодавцями та профспілками та іншими нормативно-правовими документами,

виходячи з Євроінтеграції України, вступом до Світової організації торгівлі та загальноприйнятої європейської практики забезпечення активного соціального діалогу органів влади всіх рівнів і роботодавців для максимального урахування інтересів роботодавців, інших учасників соціального діалогу при розробці, прийнятті та реалізації законодавства, що дозволить не тільки посилити конкурентноздатність економіки, але й суттєво підвищити якість життя українських громадян,

прагнучи до об'єднання зусиль у досягненні спільних цілей щодо підвищення рівня життя населення, забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці, зайнятості, соціального захисту та соціального обслуговування населення, домовилися про наступне:

I. Предмет Угоди.

1.1. Цю угоду укладено з метою здійснення спільних заходів та узгоджених дій Головного управління та ХООР щодо забезпечення, у межах своїх повноважень, додержання роботодавцями, найманими працівниками та органами влади Харківського регіону законодавства про працю, зайнятість, загальнообов'язкове державне соціальне страхування, пенсійне забезпечення та соціальний захист населення.

1.2. Сторони погодилися розглядати цю Угоду, як дієвий інструмент реалізації правових відносин між місцевими органами виконавчої влади і роботодавцями щодо організації та здійснення державного нагляду за додержанням законів та інших нормативно-правових актів у сфері соціально-трудових відносин, оплати праці, координування заходів по реалізації державної політики зайнятості, ефективному використанню робочої сили та підвищенню її якості.

1.3. Сторони виходять з того, що для успішного вирішення задач формування корпоративної соціальної відповідальності, удосконалення форм і засад соціального партнерства, організації співробітництва органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з роботодавцями та розвитку між ними соціального діалогу, культури відповідального бізнесу щодо підвищення рівня життя населення, здоров'я та життя працівників, необхідна координація зусиль Головного управління, та ХООР.

1.4. Сторони підтверджують свою готовність дотримуватися у своїй роботі при вирішенні визначених Угодою задач, принципів соціального партнерства, взаємної відповідальності, конструктивності та аргументованості під час вирішення усіх питаньреалізації державної політики в Харківській області у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці, зайнятості, соціального захисту та соціального обслуговування населення.

ІІ. Напрямки співпраці.

2.1. У своїх діях по забезпеченню реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці, підвищення рівня життя населення, Сторони домовилися об'єднати зусилля щодо державного нагляду і контролю за додержанням підприємствами, організаціями та установами законодавства про працю та соціальний захист населення незалежно від форми власності.

2.2. Сторони визначили, що основною задачею співробітництва Сторін, є встановлення і реалізація ділових відносин між собою щодо забезпечення на підприємствах, в організаціях і установах державної політики у сфері соціально-трудових відносин, загальнообов'язкового державного соціального страхування, поширення серед роботодавців – членів Федерації роботодавців України загальновизнаних принципів добровільної соціальної відповідальності бізнесу та окремо взятого роботодавця за життя, здоров'я, благополуччя та соціальний захист працівників.

2.3. Співробітництво між Сторонами по дотриманню в регіоні трудового законодавства буде здійснюватися у сферах організаційної, аналітичної, правопросвітницької та правозахисної роботи, інформаційно-роз'яснювальної діяльності.

З цією метою Сторони здійснюватимуть:

а) обмін інформацією, аналітичними матеріалами та методичними рекомендаціями, що становлять взаємний інтерес;

б) надання правової допомоги і консультацій у межах своєї компетенції;

в) створення спільних робочих комісій, взаємне направлення своїх представників для участі у спільних заходах;

г) проведення семінарів, „круглих столів”, погоджувальних консультацій, конференцій, нарад тощо;

д) узагальнення практики застосування законодавчих і нормативних актів щодо оплати і умов праці на підприємствах ХООР та поширення досвіду.

2.4. На підставі узагальнюючої практики застосування у Харківській області законодавства про працю, при підготовці пропозицій до законодавчих і нормативних актів, що регулюють питання праці та її оплати, соціально-трудових відносин роботодавця і найманого працівника, що можуть подаватися кожною із Сторін до центральних і місцевих органів виконавчої влади, Сторони, у разі необхідності, попередньо проводитимуть взаємні консультації з питань, що належать до компетенції Сторін.

2.5. Сторони домовилися про необхідність періодичного проведення спільних нарад, „круглих столів”, семінарів, „гарячих телефонних ліній” по обговоренню проблемних питань та узгодженню позицій у їх вирішенні.

2.6. Сторони визнають про доцільність спільної оцінки стану справ з додержанням норм законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, підготовці узгоджених пропозицій щодо вдосконалення такого законодавства та підвищення ефективності діяльності фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, в тому числі таких норм, що передбачають залучення коштів страхових фондів на фінансування невластивих їх витрат, не мають профілактичної спрямованності та не передбачають скорочення страхових випадків у відповідній сфері страхування.

2.7. Сторони, в межах своєї компетенції, сприяють планомірному розвитку

колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин роботодавців і найманих працівників з метою здійснення на підприємствах заходів, спрямованих на встановлення належних умов праці, оплати, соціального захисту працівників та про доцільність проведення на засадах соціального партнерства аналізу стану укладення та виконання колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях, надання сторонам переговорного процесу необхідної організаційно-методичної допомоги.

2.8. Сторони домовилися про необхідність сприяти, у межах своїх повноважень, додержанню законодавства з питань колективних трудових спорів, запобігати виникненню конфліктних ситуацій у вирішенні спільних цілей щодо реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин та вживати заходи щодо усунення передумов виникнення соціально-партнерських спорів (конфліктів) і непорозумінь, а в разі їх виникнення, прагнути до їх розв’язання на місці, без залучення своїх вищестоящих органів управління.

2.9. Вважати за доцільне необхідність проведення консультацій для узгодження позицій Сторін при підготовці матеріалів на кандидатів та визначенні переможців серед роботодавців Харківської області Всеукраїнського конкурсу на звання „Кращий роботодавець року”.

2.10. Сторони, в межах своєї компетенції, вживають заходи щодо забезпечення своєчасної і в повному обсязі виплати заробітної плати на підприємствах, в організаціях та установах, запровадження підприємствами усіх форм власності мінімальних державних гарантій з оплати праці та дійшли домовленості про необхідність періодичного спільного розгляду стану справ з дотриманням на підприємствах і в організаціях трудового законодавства та соціального страхування працівників, проведення узгоджених дій щодо погашення існуючої заборгованності із виплати заробітної плати.

2.11. За напрямками роботи спільної діяльності, зазначених цією Угодою, Сторони домовилися про необхідність ведення більш активного соціального діалогу з відповідними виконавчими органами влади міст і районних центрів області з питань, щодо аналізу та прогнозу соціально-трудових відносин на відповідній території, організації на засадах соціального партнерства переговорів, укладення та реалізація відповідних угод соціально-економічного розвитку між місцевими органами виконавчої влади, об'єднаннями роботодавців та профспілок.

2.12. Сторони визначили за необхідність висвітлення у засобах масової інформації співпраці Сторін з питань, визначених цією Угодою, роз'яснення нормативно-правових актів про працю, зайнятість, трудову міграцію, загальнообов'язкове державне соціальне страхування, пенсійне забезпечення, соціальний захист, соціальне обслуговування населення та інших питань, що належать до компетенції Сторін.

2.13. Сторони домовилися про необхідність вивчення стану використання робочої сили в області, аналізу розвитку процесів, що відбуваються на ринку праці та у сфері професійної освіти, проведення спільних консультацій щодо регулювання регіонального ринку праці шляхом розроблення та реалізації спільних з роботодавцями територіальних програм зайнятості населення та дійшли згоди про необхідність узгодження позицій щодо розробки механізму формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців та кваліфікованих робітничих кадрів відповідно до потреб ринку праці в регіоні.

2.14. Сторони здійснюють періодичне взаємне інформування щодо підвищення рівня життя населення, забезпечення державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці, зайнятості, соціального захисту та соціального обслуговування населення. Сторони гарантують використання та забезпечення конфіденційності отриманої, відповідно до цієї Угоди, інформації, згідно з чинним законодавством та не розголошення отриманої конфіденційної (службової) інформації, яка стала відома одній із Сторін відносно діяльності іншої Сторони.

2.15. Сторони визначили, що загальною метою соціального діалога в рамках цієї Угоди, має бути сприяння взаєморозумінню органів влади і роботодавців регіону в галузях економіки, що знаходяться в компетенції Головного управління, встановлення практики прийняття узгоджених з роботодавцями рішень, які стосуються соціально-економічних, трудових прав та інтересів працівників і роботодавців.

IІІ. Інші умови.

3.1. Ця Угода визначає узгоджені позиції та дії Сторін в межах їхньої компетенції, що направлені на поліпшення взаємодії сторін соціального партнерства щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин на підприємствах, в організаціях і обєднаннях – членів ХООР.

3.2. Взаємовідносини Сторін, що не врегульовані цією Угодою, регламентуються чинним законодавством.

3.3. Зміни та доповнення до цієї Угоди вносяться письмово, за взаємною згодою Сторін.

3.4. Спірні питання та розбіжності, що можуть виникати при виконанні цієї Угоди, вирішуватимуться, за взаємною згодою Сторін, шляхом переговорів.

3.5. Угода укладена українською мовою у трьох примірниках, кожний з яких має одинакову юридичну силу, з них – один для ХООР „Граніт” ФРУ, другий – для Головного управління.

3.6. Угода набуває чинності з моменту її підписання та діє до того моменту, доки Сторони не приймуть рішення про її припинення або розірвання.

IV. Юридичні адреси сторін:

Головне управління праці та Харківська обласна

соціального захисту населення організація роботодавців

Харківської обласної державної „Граніт” Федерації

адміністрації: роботодавців України:

61022, м. Харків, Держпром, 61002, м. Харків,

ІІІ-й під'їзд, VII поверх вул. Каразіна, 1

тел.: 757-43-62 тел,: 719-41-41

За Харківську обласну організацію роботодавців „Граніт” Федерації роботодавців України

Г.В. Малюк

За Головне управління праці та соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації

І.М. Балута

А.Л. Дуленко