Диалог с властью

УГОДА

про співпрацю між Харківською обласною організацією роботодавців „Граніт”

та Харківським обласним центром зайнятості

м. Харків від 10 квітня 2008 року

Харківська обласна організація роботодавців „Граніт” (далі – ХООР), в особі голови правління Малюка Григорія Вікторовича, що діє на підставі Статуту, з однієї сторони та Харківський обласний центр зайнятості – робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі – Центр), в особі директора Міненка Володимира Леонідовича, діючого від імені Фонду відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, Статуту Фонду і Положення про обласний центр зайнятості, з другої сторони, надалі разом іменовані Сторонами, прагнучи до втілення в життя найбільш ефективних форм співпраці у сфері реалізації державної політики зайнятості населення, економічного і соціального розвитку Харківського регіону, домовилися про наступне:

1. Предмет Угоди.

1.1. Цю угоду укладено з метою здійснення спільних заходів Центру і ХООР щодо задоволення потреб підприємств – членів ХООР у кваліфікованих кадрах, створення для цього сприятливих умов шляхом поширення можливостей працевлаштування населення, узгоджених дій щодо розробки та здійснення заходів по реалізації державної політики зайнятості у регіоні, які б забезпечували зайнятість працездатного населення області та задоволення потреб підприємств – членів ХООР у кадрах.

1.2. 1. Сторони погодилися розглядати угоду про співробітництво, як дійовий інструмент реалізації правових відносин між місцевими органами виконавчої влади і роботодавцями щодо реалізації державної політики зайнятості у регіоні з питань, що належать виключно до компетенції Харківського обласного центру зайнятості.

2. Обов'язки сторін.

2.1. Співробітництво між Сторонами буде здійснюватися у сферах організаційної, аналітичної, правопросвітницької роботи, інформаційного забезпечення.

З цією метою Сторони здійснюватимуть:

а) обмін інформацією відповідно до Закону України „Про інформацію”;

б) надання правової допомоги і консультацій у межах своєї компетенції;

в) проведення „круглих столів”, конференцій, нарад тощо;

г) узагальнення практики застосування законодавчих і нормативних актів щодо реалізації державної політики зайнятості населення та задоволення потреб підприємств – членів ХООР у кваліфікованих кадрах.

2.1. Центр зобов'язується:

2.1.1. Забезпечити інформаційну підтримку підприємств – членів ХООР, для чого запровадити:

2.1.1.1. Розміщення інформації про вакансії підприємств – членів ХООР в загальній базі даних.

2.1.1.2. Надання організаційно-методичної допомоги ХООР і підприємствам у вирішенні питань кадрового забезпечення та усунення правових, адміністративних та економічних перешкод щодо реалізації державної політики зайнятості.

2.1.1.3. Виготовлення паспортів підприємств – членів ХООР з подальшим їх розміщенням у районних центрах зайнятості.

2.1.1.4. Розміщення інформації про ХООР та підприємства – членів ХООР, їх продукцію на інтернет-сайті регіонального центру зайнятості в рамках спільних інформаційних проектів „Харківська обласна служба зайнятості – провідні ЗМІ регіону” на радіо, телебаченні, в газеті обласного центру зайнятості „Робота” та газеті ХООР „Робота і життя”.

2.1.1.5. Інформування учнів загальноосвітніх шкіл, випусників навчальних закладів про ХООР та підприємства – членів ХООР з подальшим розміщенням у районних центрах зайнятості.

2.1.1.6. Проводити за участю ХООР „Граніт” „круглі столи”, конференції, наради, тощо з питань, які відносяться виключно до його компетенції.

2.1.1.7. Висвітлювати у засобах масової інформації співпрацю Сторін з питань, визначених цією Угодою.

2.1.1.8. Надавати ХООР наявну, достовірну та необхідну інформацію щодо напрямків співробітництва.

2.1.2. Надавати допомогу у комплектуванні підприємств – членів ХООР кадрами, в тому числі за рахунок заходів:

2.1.2.1. Проведення міні-ярмарків вакансій безпосередньо на підприємствах- членів ХООР;

2.1.2.2. Запрошення та участь підприємств – членів ХООР у багатоступеневих ярмарках вакансій щодо залучення до роботи кваліфікованих кадрів, що вивільняються (звільняються) з підприємств Харківської області;

2.1.2.3. Здійснювати кваліфікований відбір осіб з бази даних міськрайцентрів зайнятості Харківсьої області у відповідності до умов, визначених підприємствами – членаи ХООР;

2.1.2.4. Проведення психодіагностики претендентів (безробітних) на посади з використанням сучасних методів психологічного тестування і комп'ютерного обстеження для визначення їх потенційних можливостей та прогнозування професійної діяльності;

2.1.2.5. Організація відвідування підприємств – членів ХООР відібраними кандидатами;

2.1.2.6. В разі потреби, на вимогу та за згодою підприємств – членів ХООР, здійснювати попередню професійну підготовку (перепідготовку, підвищення кваліфікації) безробітних у навчальних закладах для потреб підприємств.

2.1.2.7. Професійне навчання безробітних безпосередньо на виробництві на замовлення підприємств – членів ХООР на конкретні робочі місця.

2.1.2.8. На підставі письмової згоди, надання підприємствам – членам ХООР дотації для працевлаштування безробітних, у тому числі молоді на перше робоче мысце, у відповідності до діючого порядку.

2.1.2.9. Забезпечити участь безробітних, які перебувають на обліку в службі зайнятості в оплачених громадських роботах.

2.1.3. Залучати ХООР до розробки прогнозів щодо структури робочих місць, потреби підприємств, установ і організацій у працівниках за їх професійним складом та визначення на цій основі обсягів і напрямків професійної підготовки, підвищення кваліфікації та перепідготовки вивільнюваних працівників та незайнятого населення області.

2.1.4. Здійснює контроль за дотриманням законодавства про зайнятість підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності – членів ХООР.

2.2. ХООР „Граніт” зобов'язується:

2.2.1. Аналізувати стан реалізації державної політики зайнятості населення на підприємствах і в організаціях - членів ХООР.

2.2.2. Сприяти налагодженню взаємовигідної співпраці між роботодавцями – членами ХООР та структурними підрозділами Центру з питань залучення до роботи на підприємствах ХООР як підготовлених кадрів, так і за рахунок їхньої перепідготовки і навчання;

2.2.3. Надавати пропозиції щодо вдосконалення системи підготовки (перепідготовки) кадрів (спеціалістів) у сфері виробництва та економіки та брати участь у впровадженні заходів з перепідготовки кадрів для сфери підприємництва, господарської та виробничої діяльності.

2.2.4. Залучає Центр до участі у проведенні „круглих столів”, конференцій, нарад тощо, з питань співпраці, визначених цією Угодою.

2.2.5. Надає Центру наявну, достовірну та необхідну інформацію щодо напрямків співробітництва.

2.2.6. Самостійно виконувати та вимагати від підприємств – членів ХООР якісного та своєчасного виконання зобов'язань Угоди.

2.2.7. Брати участь у спільних заходах, спрямованих на посилення мотивації серед молоді, що закінчує учбові заклади, на оволодіння робітничими професіями.

2.2.8. Брати участь в інформаційних проектах Харківського обласного центру зайнятості, направлених на професійну орієнтацію молоді та незайнятого населення.

2.2.9. Вимагати від підприємств – членів ХООР якісного та своєчасного виконання наступних зобов'язань:

2.2.9.1. Сприяти наданню навчально-виробничих баз підприємств – членів ХООР для підготовки спеціалістів.

2.2.9.2. Надавати Центру інформацію про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) та потребу в працівниках із зазначенням вимог щодо освіти та кваліфікації претендентів, даних про умови праці, режим роботи, розмір заробітної плати, соціальну сферу, наявність житла, тощо.

2.2.9.3. Створювати робочі місця для організації оплачуваних громадських робіт. Здійснювати оплату праці робітників, зайнятих на оплачуваних громадських роботах за фактично виконану роботу за існуючими розцінками, тарифами та окладами, але не нижче розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством.

2.2.9.4. Брати участь у проведенні ярмарок вакансій (міні-, багатоступеневих, тематичних тощо).

2.2.9.5. Інформувати про результати працевлаштування центр зайнятості, яким видано направлення кандидату на роботу.

2.2.10. Проводити за участю Центру „круглі столи”, конференції, наради, тощо з питань, які відносяться виключно до його компетенції;

2.2.11. Висвітлювати у засобах масової інформації співпрацю Сторін з питань, визначених цією Угодою.

2.2.12. Надає Центру наявну, достовірну та необхідну інформацію щодо напрямків співробітництва.

2.2.13. Забезпечити тісну взаємодію з центром зайнятості щодо працевлаштування громадян, в рахунок п'ятивідсоткової квоти робочих місць, визначених місцевими органами влади для працевлаштуванння осіб, які потребують соціального захисту.

2.2.14. Вчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески та вести облік сплачених внесків.

2.2.15. Надавати Центру у термін, встановлений діючим законодавством, розрахункову відомість про сплату страхових внесків.

3. Інші умови.

3.1. Вирішення питань щодо спільної діяльності, зазначених цією Угодою, здійснюється шляхом укладання додаткових умов до цієї Угоди або договору між Центром та ХООР.

3.2. При необхідності, для реалізації цієї Угоди, Сторони можуть укладати окремі угоди, договори, протоколи або інші документи.

3.3. При підготовці документів нормативного характеру стосовно забезпечення сфер економіки регіону кадровим потенціалом, що подаються кожною із Сторін до центральних і місцевих органів виконавчої влади, Сторони, у разі необхідності, попередньо проводитимуть взаємні консультації з питань, що належать до компетенції Сторін.

3.4. Спірні питання, які можуть виникати між Сторонами цієї Угоди, в процесі спільної діяльності, вирішуються Сторонами шляхом переговорів.

3.5. Взаємовідносини Сторін, що не врегульовані цією Угодою, регламентуються діючим законодавством.

4. Строк дії Угоди.

4.1. Угода набуває чинності з моменту її підписання та діє до того моменту, доки Сторони не приймуть рішення про її припинення або розірвання.

4.2. Строки і умови Угоди можуть бути змінені тільки за згодою Сторін в письмовому вигляді, оформленому додатком, що є невід'ємною частиною цієї Угоди.

4.3. Зміни та доповнення до цієї Угоди вносяться письмово, за взаємною згодою Сторін.

4.4. Сторони мають право на дострокове розірвання цієї Угоди, при цьому, ініціатор такого рішення повинен за 30 днів попередити іншу сторону про ці наміри.

4.5. Угода укладена українською мовою у двох примірниках, кожний з яких має однакову юридичну силу, з них – один для ХООР „Граніт”, другий – для Центра.

5. Юридичні адреси сторін.

Харківський обласний центр Харківська обласна організація зайнятості: роботодавців „Граніт”:

61050, м. Харків, 61002, м. Харків,

вул. Броненосця „Потьомкін” пр-т Московський, 51

тел.: 714-96-34 тел.: 719-41-41

За Харківську обласну організацію роботодавців „Граніт”

Г.В. Малюк

За Харківський обласний центр зайнятості

В.Л. Міненко